Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozor na necertifikované workshopy a kurzy

UPOZORNĚNÍ pro všechny, které zajímá metoda Zentangle a rádi by navštívili některý z workshopů pro začátečníky.

Hodláte-li se přihlásit do kurzu Zentangle pro začátečníky, buďte velmi obezřetní, abyste se nepřihlásili do podvodného kurzu/workshopu.

Co tím mám na mysli? Jednoduše to, že některá zařízení - výtvarné školy i jednotlivci vyučují kreslení, které sice inzerují pod názvem Zentangle, ale Zentangle to není, jen se schovávají za tento stále populárnější název relaxační metody, vytvořené autory Marií Thomas a Rickem Robertsem v USA.

Při přihlášení do kurzů ŽÁDEJTE, aby vám lektor nebo škola či zařízení ukázaly originál certifikát vystavený autory metody. Certifikát lze získat jen studiem na semináři autorů v USA. Stejně tak knihu s názvem chráněné značky Zentangle lze napsat jen se souhlasem autorů, i když obsahuje obrázky nakreslené pouze autorem.

V opačném případě se vystavujete nebezpečí, že za svoje dost vysoké školné neobdržíte to, co očekáváte, metodu nemůže vyučovat správně NIKDO, kdo neabsolvoval seminář u autorů, protože jejich "know-how" je pouze pro absolventy seminářů a nelze je nikde najít (což je správně).

A teď konkrétně:

Jedná se o Výtvarnou školu v Praze 2, Balbínově ulici, dále o školu Serafin v Prazev Brně o Centrum Mandala (web: Inspirováno Zentangle Áji Hrozkové). A. Hrozková dokonce napsala a vydala dvě knihy, v jejichž názvu je slovo Zentangle, knihy vydala bez vědomí autorů včetně použitého materiálu, který necertifikovaná osoba může použít jen pro svoji osobní potřebu, nikoliv ke komerčním účelům.

Nejbližší workshop pro úplné začátečníky, který vyučuje certifikovaná lektorka Zentangle,  se koná 24. listopadu 2019 (neděle) od 10 do 16 hodin ve Výtvarné dílně Antonín Vrba, Praha 9-Kbely, ul. Železnobrodská 21 (blíže na úvodní stránce).